Pramogos

Ruošti maistą patiems smagu, bet jei norėsis pasilepinti pajūrio šefų šedevrais, tik kelios minutės ir jau mėgaujatės gardžiais patiekalais kavinės terasoje.

„Mėlynosios vėliavos“ kokybės ženklas – itin griežtų ekologijos reikalavimų atitikimo simbolis. Puikiame balto smėlio paplūdimyje galite rasti net gintaro.

Aktyviam laisvalaikiui vaizdinga net 52 km ilgio dviračių trasa, jungianti visas Kuršių nerijos gyvenvietes. Visose jose rasite ir nuomos punktus.

Sporto aikštelių įvairovė mėgstantiems aktyvų poilsį: krepšinis, futbolas, pliažo tinklinis, mini golfas, o taip pat ir profesionalūs lauko treniruokliai.

Mėgstantiems žvejoti čia tikras rojus, juk jau daugybę amžių būtent žvejyba buvo vienas iš svarbiausių išgyvenimo šaltinių Kuršių nerijos gyventojams.

Irklenčių sportas – vienas saugiausių vandens užsiėmimų. Pasimėgaukite užburiančiais Kuršių nerijos horizonto vaizdais ir treniruokite viso kūno raumenis.

Juodkrantė – viena universaliausių buriavimo vietų, kurioje tinka visos vėjo kryptys. Buriuojama jėgos aitvarais ir burlentėmis tiek marių, tiek jūros pusėje.

Juodkrantėje jau kurį laiką nuotykių ir ekstremalių pramogų mėgėjus džiugina vis daugiau susidomėjimo Lietuvoje sulaukiantis vandenlenčių sportas.

Jei norisi tiesiog ramiai pasimėgauti Kuršių marių vaizdais, galima rinktis paplaukiojimą kateriu, gal net aplankyti gyvenvietes kitame marių krante.

Atostogų atvykstantiems asmenine vandens transporto priemone – nemokama galimybė patogiai ir saugiai prisišvartuoti tam skirtoje specialioje prieplaukoje.

Nedidelėje Gintaro įlankoje vasarą rasite tradicines baltų vandens nendrines skulptūras. Ekspozicija atidaroma per Jonines, o uždaroma per Rudens lygiadienį.

Vasarą poilsiautojus džiugina Lietuvos ir užsienio menininkų sukurtos teminės smėlio skulptūros šalia marių ir jūsų pamėgtų pasivaikščiojimo bei dviračių takų.

Mėgstantys pasivaikščioti po kvepiantį mišką tinkamu sezonu net grybų ras, o energijos turintiems dar daugiau skirti orientavimosi sporto parkai.

Karališkoje sengirėje 3 m aukščio garsų gaudyklė padės išgirsti paslaptingus plika ausimi negirdimus miško garsus, tereikia priglausti ausį prie siaurosios angos.

Raganų kalnas – smagi vieta pakopinėti ir pasidairyti po tautodailininkų išdrožtas skulptūras, rasite net sostą, kurį galėsite pasimatuoti.

Net 75 m aukščio Juodkrantės Švyturys ant Raganos kalno ne tik iki šiol savo šviesa naktį rodo kelią jūrininkams, bet ir žavi praeivius unikaliu savo dizainu.

Besidomintiems paukščiais Kuršių nerijoje tikrai bus ką veikti, čia jų net 262 rūšys, o iš labai arti galite stebėti pilkųjų garnių ir kormoranų kolonijų gyvenimą.

Liepos mėn. vyksta Juodkrantės Kurorto dienos – ištaiginga mugė, treniruotės po atviru dangumi, meninės ir edukacinės dirbtuvės bei koncertinė programa.

Tik persikėlę iš Klaipėdos į Smiltynę arba grįždami atgal į Klaipėdą, galite užsukti į įspūdingą Lietuvos jūrų muziejų, įdomu bus ne tik vaikams.

Naujiena Kuršių nerijoje – 2 metrų aukščio apžvalginiai suolai dviems! Juos rasite pasukę vienu iš Juodkrantės sengirės takelių.